Niemcy monitorują sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej – Maas

Niemcy monitorują sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej – Maas

Ukrinform
Niemcy uważnie obserwują sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej - powiedział niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

Jak donosi Ukrinform, poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy.

2 kwietnia minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba odbył rozmowę telefoniczną z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem.

"Dmitrij Kuleba poinformował swojego rozmówcę o próbach zniszczenia przez Rosję procesu pokojowego i podważenia politycznych i dyplomatycznych wysiłków formatu normandzkiego i wezwał do powodzenia tych prób" - czytamy w oświadczeniu.

Minister podziękował Niemcom za niezachwiane wsparcie Ukrainy i zapewnił o pełnym poświęceniu Ukrainy politycznemu i dyplomatycznemu sposobowi deokupacji ziem ukraińskich, nad którym nasze państwo pracuje wspólnie z Niemcami i Francją w formacie normandzkim.

Heiko Maas zapewnił, że Niemcy uważnie obserwują sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej i podziela zdecydowane stanowisko Ukrainy co do potrzeby deeskalacji i potwierdzenia zobowiązania do zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-