W Polsce wybrano nowego przewodniczącego Związku Ukraińców

W Polsce wybrano nowego przewodniczącego Związku Ukraińców

Ukrinform
Mirosław Skórka, 58-letni członek społeczności ukraińskiej, został nowym przewodniczącym Związku Ukraińców w Polsce (ZUP).

Został on wybrany w niedzielę na VIII kongresie ZUP, który odbył się online - informuje korespondent Ukrinform.

Podczas spotkania poprzedni prezes Stowarzyszenia Piotr Tyma, który kierował ZUP od 2006 roku, podsumował działania prowadzone w poprzednich latach.

Kongres ZUP, który miał wybrać nowego przewodniczącego, miał się odbyć w 2020 roku. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa został on przełożony.

Skórka jest wieloletnim aktywnym członkiem ZUP.

ZUP to największa ukraińska organizacja. Organizacja powstała w 1990. Jest następcą prawnym Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, powstałego w 1956.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-