Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjęło pierwszą w historii Ukrainy Strategię Dyplomacji Publicznej

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjęło pierwszą w historii Ukrainy Strategię Dyplomacji Publicznej

Ukrinform
Po raz pierwszy w historii Ukrainy Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjęło pięcioletnią Strategię Dyplomacji Publicznej, która formułuje siedem obszarów działań promujących pozytywny wizerunek państwa - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas internetowej konferencji prasowej w piątek, podał korespondent Ukrinform.

„W tym tygodniu na posiedzeniu zarządu przyjęto Strategię dyplomacji publicznej. To gruntowny dokument, przyjęty po raz pierwszy w historii Ukrainy… Strategia została przyjęta na pięć lat i na jej podstawie będziemy budować pozytywny wizerunek Ukrainy za granicą i komunikować się z partnerami. Po raz pierwszy na Ukrainie oficjalnie formułujemy i definiujemy siedem obszarów dyplomacji publicznej - kulturalną, ekspercką, ekonomiczną, kulinarną, cyfrową, naukową, edukacyjną i sportową”- powiedział Kuleba.

Dodał, że Strategia określa pięć zasad, na których będzie działać dyplomacja publiczna: zarządzanie projektami, innowacje, poszanowanie różnorodności kulturowej, zorientowanie na człowieka i odpowiedzialność.

Według Kuleby są trzy rzeczy, które zasadniczo zmieniają przyjęcie Strategii Dyplomacji Publicznej. „Po raz pierwsze ten dokument usystematyzuje, komu, kiedy i w jaki sposób Ukraina przekaże kluczowe przesłania, odbiorców i kanały komunikacji. Po raz pierwszy wzmocnimy reputację Ukrainy na świecie nie punktowo, ale systematycznie, konsekwentnie i całościowo.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-