Awakow – że Putin jest mordercą, Ukraina zdała sobie sprawę w 2014 roku

Awakow – że Putin jest mordercą, Ukraina zdała sobie sprawę w 2014 roku

wideo
Ukrinform
Komentując wypowiedź prezydenta USA Joe Bidena, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow powiedział, że Ukraina zdała sobie sprawę już w 2014 roku, że Władimir Putin był mordercą.

Jak donosi Ukrinform, poinformował o tym portal Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powołując się na emisję programu „Swoboda Słowa” na stacji „Ukraina”.

„Dla nas nie ma wątpliwości, że Putin jest mordercą. Odpowiedź otrzymaliśmy w 2014 roku. Według ONZ w Donbasie zginęło 13200 osób, w tym 3000 cywilów. Według naszych danych liczby te są znacznie wyższe. Oczywiście wszyscy by przeżyli, gdyby Putin nie rozmieścił tam swoich żołnierzy… Putin jest mordercą, dla nas to nawet nie jest pytanie” - powiedział Awakow.

Minister zasugerował, że słowa szefa Białego Domu mogą być początkiem nowej „zimnej wojny”.

„To mógłby być początek zimnej wojny między cywilizacją zachodnią a imperium rosyjskim, jak ją widzi Putin. Ale obchodzi mnie tylko to, że to nie jest gorąca faza wojny dla Ukrainy. Bo Prezydent Rosji ze swoim przemienionym umysłem może rozegrać przeciwko nam kolejną „awanturę”. Nie możemy jednak poświęcać naszej wolności na rzecz imperialnych ambicji”- powiedział minister spraw wewnętrznych.

Dodał, że Kreml, a zwłaszcza Putin, nie mają czegoś takiego jak szacunek dla życia ludzkiego. „Musimy pomyśleć o tym, jak zapobiec wtargnięciu tego wściekłego psa na Ukrainę” - powiedział Awakow.

Przypomnijmy, 17 marca prezydent USA Joseph Biden odpowiedział twierdząco na pytanie dziennikarza amerykańskiej stacji telewizyjnej, czy uważa prezydenta Rosji Władimira Putina za „mordercę”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-