Litwa przekaże Ukrainie szczepionkę przeciwko COVID w ramach specjalnego programu UE

Litwa przekaże Ukrainie szczepionkę przeciwko COVID w ramach specjalnego programu UE

zdjęcie
Ukrinform
Litwa jest gotowa przekazać Ukrainie część szczepionek w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej dla krajów Partnerstwa Wschodniego – powiedział minister spraw zagranicznych Republiki Litewskiej Gabrielius Landsbergis premierowi Ukrainy Denysowi Szmyhalowi w Kijowie - informuje Ukrinform powołując się na rządowy portal.

W szczególności Szmyhal wezwał do dalszej wspólnej pracy w ramach Międzyrządowej Ukraińsko-Litewskiej Komisji ds. Handlu, Współpracy Gospodarczej i Naukowo-Technicznej.

Premier zaznaczył ponadto, że on osobiście i Prezydent Ukrainy zamierzają wziąć udział w IV Międzynarodowej Konferencji Reform na Ukrainie w Wilnie.

„Oczekujemy, że w najbliższym czasie Republika Litewska zaproponuje termin konferencji” - powiedział premier.

Premier podziękował również stronie litewskiej za wyraźne i konsekwentne wsparcie Ukrainy we wszystkich aktualnych kwestiach, przede wszystkim związanych z przeciwdziałaniem rosyjskiej agresji. Szmyhal przypomniał o powstaniu platformy krymskiej, której celem jest deokupacja Krymu. Pierwszy szczyt zaplanowano na 23 sierpnia.

Podczas spotkania omówiono również kampanię szczepień, która rozpoczęła się na Ukrainie. W tym kontekście Szmyhal podkreślił, że dziś jest to jedyny sposób na pokonanie pandemii.

„Zgodnie z krajowym planem szczepień, w tym i przyszłym roku zamierzamy zaszczepić łącznie prawie 22 miliony osób. Podpisaliśmy umowy z 6 producentami szczepionek, z których 2 są już zarejestrowane na Ukrainie. Jako pierwsi zostaną zaszczepieni lekarze i wojsko” - podkreślił premier.

Jak powiedział, władze zapewnią szczepionkę „każdemu”.

Przypomnijmy, litewski minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis przebywa z roboczą wizytą na Ukrainie w dniach 23-24 lutego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-