Parlament Europejski zagroził zniesieniem ruchu bezwizowego dla niektórych ukraińskich polityków i oligarchów

Parlament Europejski zagroził zniesieniem ruchu bezwizowego dla niektórych ukraińskich polityków i oligarchów

Ukrinform
Trzej eurodeputowani wystosowali list otwarty do szefa partii „Sługa Narodu” Dawyda Arachamii, w którym wystąpili z ostrzeżeniem do ukraińskich oligarchów i polityków, którzy nadużywają prawa do ruchu bezwizowego ze względu na swoją prywatną nielegalną działalność.

Napisali w liście: Viola von Cramon, Michael Gahler i Rasa Juknevičienė – donosi Ukrinform.

„Jeśli chodzi o ruch bezwizowy, to w żadnym wypadku nie jest zamiarem UE zniweczenie tego wielkiego osiągnięcia dla obywateli Ukrainy i obywateli UE - ale wciąż zastrzegamy sobie prawo do niwelowania takich swobód poszczególnym oligarchom, w tym politykom, którzy ich nadużywają. z mocy prawa ze względu na swoją prywatną nielegalną działalność”, czytamy w liście.

Zdaniem posłów parlamentarzyści z partii „Sługa Narodu” powinni wzmocnić chęć reform i przywrócić Ukrainę na ścieżkę demokratyzacji.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że ci postępowi, zorientowani na reformy posłowie partii „Sługa Narodu” powinni być ostoją rządu, aby zintensyfikować dążenie do reform i przywrócić kraj na ścieżkę demokratyzacji. Tylko w ten sposób Ukraina będzie mogła zachować… korzyści płynące z integracji z UE, a także dążyć do znacznie większych. „Zgodnie z zasadą Partnerstwa Wschodniego „więcej za więcej” - to od Was zależy, jak głęboka będzie integracja - czytamy w liście.

Sygnatariusze przypominają, że Memorandum of Understanding między UE a Ukrainą w sprawie pomocy w wysokości 1,2 mld euro również podkreśla potrzebę „niezależnego i skutecznego działania instytucji antykorupcyjnych i prokuratury, w tym poprzez selekcję opartą na kompetencjach”.

Przypomnijmy, Viola von Cramon, poseł do Parlamentu Europejskiego i członek Komisji Spraw Zagranicznych, powiedziała, że w związku z sytuacją związaną z powołaniem na Ukrainie nowego szefa Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej (SAP), grozi utrata ruchu bezwizowego i pomocy finansowej z UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-