Szczyt Ukraina-UE odbędzie się 6 października w Brukseli – Zełenski

Szczyt Ukraina-UE odbędzie się 6 października w Brukseli – Zełenski

Ukrinform
Jak donosi Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał to na Twitterze w sobotę po rozmowie telefonicznej z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

„W rozmowie telefonicznej z Charlesem Michelem uzgodniliśmy, że 6 października spotkamy się w Brukseli na 22. szczycie UE-Ukraina. Mam nadzieję, że spotkam się z nim i Ursulą von der Leyen (Przewodnicząca Komisji Europejskiej - red.), aby omówić drogi ważnego partnerstwa między UE a Ukrainą”- czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, poprzedni szczyt UE- Ukraina odbył się w lipcu ubiegłego roku. W rezultacie podpisano umowy dotyczące wsparcia finansowego społeczeństwa obywatelskiego, decentralizacji, środków antykorupcyjnych i reform.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-