Ukraina oficjalnie poinformowała Sekretarza Generalnego ONZ o nielegalności wyborów na Krymie

Ukraina oficjalnie poinformowała Sekretarza Generalnego ONZ o nielegalności wyborów na Krymie

Ukrinform
Ukraina zaapelowała do Sekretarza Generalnego ONZ i członków Rady Bezpieczeństwa, oficjalnie informując ich o nielegalnym zorganizowaniu i przeprowadzaniu przez Rosję tzw. „Wyborów” do organów bezprawnie utworzonych przez rosyjską administrację okupacyjną na ukraińskim Krymie – poinformował w poniedziałek Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslyca, donosi Ukrinform.

„Takie działania Kremla są kontynuacją rażących naruszeń przez Federację Rosyjską suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy. Przeprowadzenie przez Rosję pseudowyborów w Autonomicznej Republice Krym i Sewastopolu jest bezprawne, a ich skutki nie będą miały skutków prawnych” - powiedział dyplomata.

Przypomniał, że „pseudo-wybory” po raz kolejny rażąco naruszyły konstytucję i ustawodawstwo Ukrainy, a także „podstawowe normy i zasady prawa międzynarodowego, w tym Kartę Narodów Zjednoczonych, rezolucje Zgromadzenia Ogólnego ONZ”.

Jednocześnie przedstawiciel Ukrainy podkreślił, że wszyscy zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie nielegalnego „głosowania” zostaną pociągnięci do odpowiedzialności zgodnie z ukraińskim prawem.

Wzywamy państwa i organizacje międzynarodowe do potępienia nielegalnych działań Rosji i jednoznacznego zadeklarowania nieuznania wyników tzw. „Wyborów” na czasowo okupowanych terytoriach Autonomicznej Republiki Krym i Sewastopola, a także zwiększenia nacisków politycznych i dyplomatycznych na Federację Rosyjską" - podkreślił Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ.

Przypomnijmy, w miniony weekend rosyjskie władze przez trzy dni przeprowadzały tzw. „Wybory regionalne”, w tym do organów nielegalnie utworzonych przez rosyjską administrację okupacyjną na tymczasowo okupowanych terytoriach Krymu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-