W ramach „formatu normandzkiego” nikt nie chce rozmawiać o Krymie – Prezydent

W ramach „formatu normandzkiego” nikt nie chce rozmawiać o Krymie – Prezydent

Ukrinform
Obecnie nie ma skutecznej międzynarodowej platformy do dyskusji nad powrotem Krymu na Ukrainę - stwierdził prezydent Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla „Euronews” - donosi Ukrinform.

„Jeśli chodzi o Krym, myślę, że sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Powiem szczerze, dużo o tym myślałem. W ramach „formatu normandzkiego” nikt nie chce rozmawiać o Krymie, a zwłaszcza Rosja. Poruszyłem ten problem. Ale cały czas poświęcaliśmy Donbasowi. Rosja nie chce o tym rozmawiać, a my to rozumiemy” - powiedział Zełenski.

Dodał, że „nie powinniśmy byli pozwolić im zabrać Krymu”.

„Krym to nasze terytorium. Sprowadzimy go z powrotem. Ale nie ma poważnej i skutecznej platformy do dyskusji na ten temat, z wyjątkiem międzynarodowych negocjacji i porozumień z naszymi zagranicznymi partnerami, które doprowadziły do sankcji i nacisków na Rosję w związku z bezprawną aneksją Krymu”- powiedział prezydent Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-