Autonomia krymsko-tatarska powinna być zapisana w Konstytucji Ukrainy – Czubarow

Autonomia krymsko-tatarska powinna być zapisana w Konstytucji Ukrainy – Czubarow

komentarz
Ukrinform
Przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy w jej uznanych międzynarodowo granicach, w tym w Autonomicznej Republice Krymu i Sewastopolu, jest kwestią zachowania przyszłości państwa ukraińskiego – napisał przewodniczący Medżlisu Krymskich Tatarów Refat Czubarow na Facebooku.

„W wyniku zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która trwa ponad 6 lat, naruszona została integralność terytorialna naszego państwa - okupowany Krym i utrata kontroli w niektórych obszarach obwodów ługańskiego i donieckiego. Nie pozwolimy nikomu - żadnemu wrogowi zewnętrznemu, czy kolaborantom wewnętrznym kwestionowania integralności terytorialnej Ukrainy i zawarcia spisku z Federacją Rosyjską, która zajmuje część terytorium Ukrainy” - napisał.

Jego zdaniem niezwykle ważne i decydujące dla przyszłości państwa ukraińskiego jest zdefiniowanie statusu Krymu jako autonomii narodowo-terytorialnej Krymu w obrębie Ukrainy, co powinno zostać niezwłocznie zapisane w Konstytucji Ukrainy.

„Proszę przyjąć moje szczere gratulacje z okazji jednego z najważniejszych świąt w naszym kraju - Dnia Konstytucji Ukrainy” - powiedział.

Przypomnijmy, na Ukrainie wczoraj, 28 czerwca, obchodzono święto narodowe - Dzień Konstytucji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-