Kwarantannę na Ukrainie przedłużono do 22 maja, ale od 11 maja zostanie ona złagodzona

Kwarantannę na Ukrainie przedłużono do 22 maja, ale od 11 maja zostanie ona złagodzona

Ukrinform
Gabinet Ministrów przedłużył kwarantannę na Ukrainie do 22 maja, ale od 11 maja planuje ją złagodzić.

Decyzja została zatwierdzona na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w poniedziałek - donosi Ukrinform.

W szczególności po 11 maja Gabinet Ministrów zezwoli na otwarcie parków, placów i terenów rekreacyjnych, salonów kosmetycznych, handlu hurtowego i detalicznego w oddzielnych pomieszczeniach (z wyjątkiem centrów handlowych).

„Przyjmujemy odpowiedni projekt na prośbę biznesu, który argumentuje, że do 11 tego musi mieć pewność, że te obiekty zostaną otwarte. Muszą zakupić produkty, przygotowywać instytucje, przeprowadzić działania anty-epidemiologiczne, muszą zapisać ludzi, jeśli mówimy o salonach kosmetycznych, salonach manicure i pedicure. Jesteśmy dziś gotowi do komunikowania się i podjęcia decyzji, aby biznes był gotów i miał wystarczająco dużo czasu na przygotowania”- powiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Według niego, rząd opracowuje algorytmy bezpiecznego otwierania obiektów handlu hurtowego i detalicznego artykułami nieżywnościowymi (z wyjątkiem centrów handlowych), salonów kosmetycznych, dealerów samochodowych, muzeów, bibliotek i innych instytucji publicznych, które będą miały jasne zasady przestrzegania norm sanitarnych.

Ministrowie zastanawiają się również nad otwarciem letnich lokali gastronomicznych, ale lokalne władze mogą ograniczyć swoją pracę lub ją zamknąć ze względu na sytuację w mieście i regionie.

Szmyhal podkreślił, że Ukraina przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń kwarantanny od 11 maja, a nie w tym tygodniu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-