Jermak zapewnił, że Ukraina i Rosja pozostają stronami konfliktu w TGK

Jermak zapewnił, że Ukraina i Rosja pozostają stronami konfliktu w TGK

Ukrinform
Strony konfliktu w trójstronnej grupie kontaktowej w sprawie sytuacji w Donbasie nie zmieniły się, są to Ukraina i Rosja – powiedział szef biura prezydenta Andrij Jermak na antenie programu „Swoboda słowa Sawika Szustera”, donosi korespondent Ukrinform.

„Dzisiaj format Trójstronnej Grupy Kontaktowej, która ma dwie strony konfliktu - Ukrainę, Rosję i między nimi jest OBWE, nie zmienił się” - powiedział Jermak.

Jednocześnie podkreślił, że protokół podpisany 11 marca w Mińsku, który nawiązywał do pomysłu utworzenia rady doradczej z udziałem przedstawicieli ORDLO, jest tylko deklaracją i nie jest prawnie wiążący.

Według niego „ten dokument” dotyczący określonej rady musi jeszcze zostać podpisany.

Przypomnijmy, podczas ostatniego spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Pokojowego Uregulowania Sytuacji w Donbasie w Mińsku 11 marca, w którym uczestniczył Szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak i Zastępca Szefa Administracji Prezydenta Dmitrij Kozak, osiągnięto porozumienie w sprawie wprowadzenia komitetu konsultacyjnego Podgrupy TGK, po konsultacji z OBWE, Republiką Francuską i Niemiecką Republiką Federalną w sprawie wdrożenia porozumień w formacie normandzkim osiągniętych podczas szczytu.

Według Jermaka na spotkaniu TGK nie podjęto żadnych kroków, które dziś stworzyłyby ramy prawne dla uznawania przedstawicieli ORDLO.

13 marca przedstawiciele partii politycznej „Sługa narodu” zadeklarowali niedopuszczalność udziału przedstawicieli ORDLO w negocjacjach Ukrainy z Federacją Rosyjską w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-