Wielka Brytania popiera suwerenność Ukrainy i czeka na wizytę Zełenskiego

Wielka Brytania popiera suwerenność Ukrainy i czeka na wizytę Zełenskiego

wideo
Ukrinform
Zjednoczone Królestwo popiera suwerenność Ukrainy i starania jej prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w sprawie reform w tym kraju - powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych Christopher Pincher w parlamencie, a wideo tego wystąpienia opublikowała ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii na Twitterze.

„Wielka Brytania zdecydowanie popiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, a także starania prezydenta Zełenskiego reformy i walki z korupcją. W ciągu ostatniego roku udzieliliśmy Ukrainie pomocy finansowej w wysokości 38 milionów funtów poprzez różne obszary współpracy” - powiedział Pincher.

Według niego, na Prezydenta Zełenskiego czekają w Wielkiej Brytanii, jak tylko uzgodniony zostanie termin wizyty.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o tymczasowym wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jest to krok w kierunku opracowania i wdrożenia zasad partnerstwa między Ukrainą a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-