Merkel rozmawiała z Putinem - wersje z Berlina i Moskwy

Merkel rozmawiała z Putinem - wersje z Berlina i Moskwy

Ukrinform
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przeprowadziła w poniedziałek rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podczas której omawiała przygotowania do szczytu czwórki normandzkiej - donosi strona internetowa niemieckiej kanclerz.

„W centrum rozmowy było przygotowanie spotkania na szczycie w formacie normandzkim odnośnie Ukrainy” - napisano.

Ponadto strony poruszyły również status negocjacji w sprawie przyszłego tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy.

Z kolei na stronie internetowej Kremla pisze się o „dyskusji” na temat kwestii rozstrzygnięcia sytuacji na Ukrainie, w szczególności biorąc pod uwagę podpisaną „formułę Steinmeiera” w grupie kontaktowej, a także wycofanie sił zbrojnych i środków w miejscach „pilotażowych” w danych miejscowościach i początek tego procesu w Petriwsku.

Prezydent i kanclerz Niemiec podkreślili znaczenie pełnego i ścisłego przestrzegania mińskiego „kompleksu zdarzeń” z 2015. Kreml powiedział także o potrzebie umocnienia specjalnego statusu Donbasu w ustawodawstwie Ukrainy.

Kreml podkreślił również, że strony dyskutowały o przygotowaniu „możliwego szczytu” w formacie normandzkim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-