Ukraina planuje przedyskutować aktualizacje układu o stowarzyszeniu z UE do końca roku

Ukraina planuje przedyskutować aktualizacje układu o stowarzyszeniu z UE do końca roku

Ukrinform
UE konstruktywnie podchodzi do propozycji Ukrainy w sprawie aktualizacji układu o stowarzyszeniu, więc warunki i parametry takich prac można zapisać do końca roku – powiedział wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ukrainy - przedstawiciel handlowy Ukrainy Taras Kaczka, w Brukseli po negocjacjach w Dyrekcji Generalnej Europejskiej Komisji Handlu, donosi korespondent Ukrinform.

„Głównym zagadnieniem poruszonym podczas negocjacji jest aktualizacja układu stowarzyszeniowego, ponieważ dokument ten przewiduje taki okresowy przegląd. Jesteśmy bardzo zainteresowani zrozumieniem stanowiska Unii Europejskiej, tego, jak bardzo są przygotowani do tej pracy i jak bardzo są gotowi ją przyspieszyć. To, co widzimy dzisiaj, jest bardzo konstruktywnym podejściem. Jesienią porozmawiamy o modalności, warunkach, kalendarzu takiej pracy - powiedział Kaczka.

Zaznaczył również, że Ukraina ma co najmniej trzy okazje do przedyskutowania z partnerami europejskimi wszystkich delikatnych kwestii związanych z odnowieniem umowy i sformułowania programu stosunków dwustronnych na najbliższe lata.

Ukraina będzie miała pierwszą taką możliwość w ramach spotkania Komitetu Stowarzyszenia, które odbędzie się na początku listopada, a drugą, w połowie listopada, na posiedzeniu Komitetu ds. Handlu Komitetu Stowarzyszenia, a wreszcie w grudniu tego roku odbędzie się Rada Stowarzyszenia UE-Ukraina.

Kaczka przypomniał, że ​​strony zrobiły pierwsze kroki w tym kierunku w zeszłym roku. Dotyczy to w szczególności zatwierdzenia aneksu do umowy energetycznej, który był niezbędny dla dalszego dynamicznego rozwoju stosunków między Ukrainą a UE w sektorze gazu i energii elektrycznej. Drugi przykład to umowa między stronami dotycząca wywozu mięsa drobiowego.

„Obie strony rozumieją, że umowa podpisana dziesięć lat temu wymaga starannej analizy w celu dostosowania jej do nowych okoliczności. Obie strony są zainteresowane zintensyfikowaniem handlu ... Dalszy impuls do wzajemnego handlu po obu stronach zależy od tego, czy możemy zintegrować odprawę celną, znieść ograniczenia w transporcie drogowym, czy wreszcie jesteśmy w stanie zawrzeć umowę, dotyczącą uznania równoważności przepisów technicznych. Osiągnęliśmy już ten pułap w naszych stosunkach, dlatego konieczne jest przejście na nowy poziom, na nowe piętro, do nowej jakości relacji ”- powiedział przedstawiciel handlowy Ukrainy.

Taras Kaczka podkreślił, że Ukraina i Komisja Europejska są gotowe do dyskusji na temat przyspieszenia prac nad aktualizacją umowy, jej lepszego wykonania i uwzględnienia interesów obu stron.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-