Obecny Gabinet Ministrów nie rozważy kwestii zwolnienia Kliczko – rzecznik prasowy Hrojsmana

Obecny Gabinet Ministrów nie rozważy kwestii zwolnienia Kliczko – rzecznik prasowy Hrojsmana

Ukrinform
Obecny rząd nie rozważy zwolnienie burmistrza Kijowa Witalija Kliczko ze stanowiska prezesa administracji państwowej miasta Kijowa.

Zostało to ogłoszone przez rzecznika prasowego premiera Wołodymyra Hrojsmana Wasilija Rjabczuka na Facebooku.

„Koledzy dziennikarze, od razu odpowiadam wszystkim. Kwestia dymisji Witalija Kliczko była przedyskutowana z członkami rządu. Zdecydowano, że obecny rząd nie będzie jej rozpatrywał”, powiedział.

Jak informował Ukrinform, 24 lipca Gabinet Ministrów otrzymał pismo z Biura Prezydenta z prośbą o wystawienie oświadczenia o zwolnieniu Kliczko ze stanowiska prezesa administracji państwowej miasta Kijowa.

30 lipca szef Biura Prezydenta Andrij Bogdan powiedział, że Kliczko stracił kontrolę nad Kijowem. Jednocześnie argumentował: sam Kliczko potwierdził, że nie kontroluje Rady Miasta.

Również, według Bogdana, podczas spotkań z Kliczką poprosił go, by „odrzucił schemat „obserwatorów””, odszedł od wszelkich form korupcji i został prawdziwym burmistrzem”.

Ponadto Bogdan powiedział, że zaoferowano mu łapówkę w wysokości 20 milionów dolarów, za to, aby Kliczko pozostał przewodniczącym Kijowskiej Administracji Państwowej Miasta.

Z kolei Kliczko zwrócił się do NABU, z prośbą o wszczęcie postępowania karnego w sprawie ewentualnej oferty łapówki dla szefa Kancelarii Prezydenta Bogdana.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-