Biuro Prezydenta - w sprawie zwolnienia Bezsmertnego: Kuczma tworzy skuteczny zespół WIDEO

Biuro Prezydenta - w sprawie zwolnienia Bezsmertnego: Kuczma tworzy skuteczny zespół WIDEO

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zwolnił Romana Bezsmertnego z udziału w podgrupie politycznej Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Donbasu z powodu tworzenia przez ukraińskiego przedstawiciela w TGK Leonida Kuczmę „skutecznego zespołu” dla negocjacji w Mińsku.

Tak stwierdziła rzecznik prezydenta Julia Mendel na antenie „5 kanału”.

„Proces rozjemczy w Mińsku pozostaje jedyną platformą na dziś, gdzie Ukraina ma możliwość negocjacji w ważnych kwestiach związanych z Donbasem, a w szczególności w sprawie zawieszenia broni, powrotu więźniów, wymianę osób przetrzymywanych. Prezydent delegował Leonida Kuczmę w celu utrzymania pozycji Ukrainy w ramach tego trudnego procesu negocjacyjnego i pod jego kierownictwem tworzymy teraz najbardziej skuteczny zespół, który może adekwatnie bronić pozycji Ukrainy w TGK w Mińsku”, powiedziała Mendel.

Jak informował Ukrinform, 13 sierpnia prezydent Wołodymyr Zełenski zwolnił Bezsmertnego z jego obowiązków jako przedstawiciela Ukrainy w politycznej podgrupie Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. Donbasu.

Bezsmertny tym razem reprezentował Ukrainę w podgrupie politycznej TKG przez nieco ponad miesiąc. Zełenski 9 lipca mianował go na to stanowisko na miejsce Aleksandra Mocika.

Wcześniej Bezsmertny w latach 2015-2016 był przedstawicielem Ukrainy w podgrupie politycznej TGK w celu rozwiązania sytuacji w Donbasie.

Sam Bezsmertny uważa, że ​​powodem jego zwolnienia przez Zełenskiego jest publiczne stanowisko w wielu kwestiach dotyczących taktyki działań państwa w celu osiągnięcia pokoju w Donbasie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-