Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja przeprowadzą konsultacje w sprawie „formatu normańskiego”

Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja przeprowadzą konsultacje w sprawie „formatu normańskiego”

Ukrinform
W przyszłym tygodniu przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji przeprowadzą kolejną rundę konsultacji w sprawie „formatu normańskiego”.

Zostało to ogłoszone przez Specjalnego Przedstawiciela USA ds. Ukrainy Kurta Volkera w wywiadzie dla Głosu Ameryki.

„Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji na początku przyszłego tygodnia planują konsultacje w sprawie "formatu normańskiego””, napisano w publikacji.

Volker potwierdził również, że utrzymuje bliski kontakt z partnerami europejskimi, a kolejna runda konsultacji powinna odbyć się w przyszłym tygodniu.

Jak informował Ukrinform, 7 sierpnia Prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Federacji Rosyjskiej Władimir Putin uzgodnili ewentualne spotkanie przywódców krajów „formatu normańskiego”.

Wcześniej przedstawiciele ministersw spraw zagranicznych krajów członkowskich spotkali się w „formacie normańskim” 13 lipca w Paryżu. Na spotkaniu uzgodniono bezterminowe zawieszenie broni, które weszło w życie dnia 21 lipca. Jednak rozejm nie trwał długo. W szczególności 6 sierpnia pod Pawłopilem rosyjskie oddziały okupacyjne zabiły czterech żołnierzy Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-