Ukraina przeprowadzi reformę prawa własności gruntów do końca roku - Zełenski WIDEO

Ukraina przeprowadzi reformę prawa własności gruntów do końca roku - Zełenski WIDEO

Ukrinform
Do końca roku Ukraina przeprowadzi reformę gruntów, aby w przyszłym roku stworzyć rynek obrotu ziemią o powierzchni 40 milionów hektarów.

O tym oświadczył prezydent Ukrainy Wolodymyr Zełenski w przemówieniu na ukraińsko-tureckim forum biznesowym w Stambule, poinformował korespondent Ukrinformu.

„W tym roku z pewnością przeprowadzimy reformę gruntów, która pozwoli nam w przyszłym roku stworzyć rynek obrotu ziemią o powierzchni 40 milionów hektarów, która jest jedną z najlepszych na świecie pod względem jakości”, powiedział Zełenski.

Dodał, że na Ukrainie są już firmy tureckie, które są właścicielami ziemi, i wyraził nadzieję, że takich firm będzie znacznie więcej.

„Jest to szczególnie ważne dla południowej części Ukrainy, gdzie istnieje potrzeba stworzenia i rozwoju systemów rekultywacji. W tym przypadku rozważamy również możliwości partnerstwa publiczno-prywatnego”, powiedział szef państwa.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-