Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z Putinem WIDEO

Zełenski odbył rozmowę telefoniczną z Putinem WIDEO

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał dziś rano z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o pogorszeniu sytuacji w Donbasie i śmierci ukraińskich żołnierzy.

Według korespondenta Ukrinformu Zełenski powiedział to na konferencji prasowej w środę, 7 sierpnia.

„Dziś rano rozmawiałem o tym z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, pilnie do niego zadzwoniłem i powiedziałem, że to nie zbliża nas do pokoju, proszę, aby Pan wpłynął na stronę przeciwną, w celu powstrzymania zabijania naszych żołnierzy”, powiedział Zełenski .

Dodał, że poruszył także kwestię powrotu ukraińskich więźniów, potrzeby skrócenia czasu budowy mostu w Stanicy Ługańskiej itp.

Według Zełenskiego rozmowa była długa, a jej szczegóły zostaną ogłoszone w komunikacie prasowym, który wkrótce zostanie opublikowany.

„Wszyscy mówią, że chcą pokoju, ale oprócz słów musimy także działać bardzo szybko. Dzisiaj pierwszy telefon było do prezydenta Federacji Rosyjskiej, a już z Turcji zatelefonuję do prezydenta Macrona”, powiedział prezydent.

Dodał także, że spróbuje natychmiast skontaktować się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, aby spotkanie przywódców krajów członkowskich „formatu normańskiego” nie odbyło się przed końcem roku, ale znacznie wcześniej.

Jednocześnie Zełenski odmówił odpowiedzi na pytania dziennikarzy dotyczące treści dzisiejszego spotkania z dowództwem Sił Zbrojnych, powołując się na poufność informacji dostarczonych przez wywiad.

„Są informacje, których nie mogę ujawnić. Zdecydowaliśmy ze sztabem i z wywiadem, że nie będziemy ich komentować”, powiedział prezydent.

Jak informował Ukrinform, 6 sierpnia podczas ostrzełu przez rosyjskie siły okupacyjne pozycji Sił Połączonych pod Pawłopilem zabito czterech ukraińskich żołnierzy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał przywódców państw członkowskich „formatu normańskiego” do jak najszybszego wznowienia

negocjacji w związku z naruszeniem zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne i śmiercią czterech ukraińskich żołnierzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-