Zełenski po raz pierwszy rozmawiał z Putinem

Zełenski po raz pierwszy rozmawiał z Putinem

Ukrinform
W czwartek, 11 lipca, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Federacji Rosyjskiej Wołodymyrem Putinem – donosi służba prasowa szefa państwa ukraińskiego.

„Kluczową kwestią było uwolnienie marynarzy wojennych, a także powrót innych obywateli Ukrainy, którzy zostali zatrzymani na terytorium Federacji Rosyjskiej” - czytamy w oświadczeniu.

Ponadto strony omówiły kontynuację negocjacji w formacie „Normandzkim”.

Przypomnijmy, 8 lipca, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przez Facebook zwrócił się do rosyjskiego prezydenta z propozycją spotkania w Mińsku, gdzie obecne byłyby Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Francja. W tym samym czasie Zełenski zaproponował zaprosić do rozmowy prezydenta USA Donalda Trumpa, brytyjskiej premier Teresy May, niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-