Klimkin zapowiedział, że idzie na urlop od polityki  WIDEO

Klimkin zapowiedział, że idzie na urlop od polityki WIDEO

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin postanowił udać się na polityczne wakacje, dla stworzenia „prawdziwego zespołu”.

O tym Klimkin powiedział w wideo, które opublikował na Facebooku.

„Niezależnie od tego, jaką decyzję i kiedy podejmie Rada w związku z moją rezygnacją, zdecydowałem się odejść - myślę, że to będzie uczciwie i słusznie. Ale to nie tylko wakacje, ale wakacje polityczne, ponieważ na „pół gwizdka” nie mogę pracować i właśnie teraz jest czas na zbudowanie prawdziwego zespołu politycznego”- powiedział Klimkin .

Podziękował wszystkim za wsparcie i zrozumienie, a także podkreślił, że wewnętrzne dyskusje powinny wzmocnić nas, a Rosję osłabić.

„Wszyscy mówimy jednym głosem, domagając się natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich naszych marynarzy, więźniów politycznych i zakładników w Rosji w tym samym czasie, ale jednocześnie rozumiemy, jaką pułapkę nam przygotowała Rosja - zhańbić naszych marynarzy, oskarżać ich o popełnienie przestępstwa, sądzić zgodnie z rosyjskimi przepisami, zasadniczo osłabić naszą pozycję w sprawie okupowanego Krymu i procesów, w których Rosja będzie musiała zapłacić miliardy” - powiedział Klimkin.

Przypomnijmy, podczas briefingu 27 czerwca prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził oburzenie faktem, że minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin, bez konsultacji z nim, odpowiedział na notę ​​rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczącą zwolnienia marynarzy ukraińskich, w związku z decyzją Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza.

W odpowiedzi Klimkin powiedział, że Federacja Rosyjska przygotowała pułapkę dyplomatyczną dla Ukrainy w wyzwoleniu marynarzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-