Zełenski: Doradcy wkrótce zaczną przygotowywać „spotkanie normandzkie”

Zełenski: Doradcy wkrótce zaczną przygotowywać „spotkanie normandzkie”

Ukrinform
Doradcy ds. polityki zagranicznej krajów członkowskich „Normandzkiej Czwórki” wkrótce spotkają się, aby przygotować spotkanie przywódców Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji.

O tym oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wspólnego briefingu prasowego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu, donosi Ukrinform.

„Osiągnęliśmy porozumienie co do znaczenia odnowienia współpracy w ramach„ Formatu normandzkiego ”. Nasi doradcy ds. polityki zagranicznej spotkają się wkrótce i przygotują następne spotkanie. To jest kluczowa kwestia”, powiedział Zełenski.

Wyraził przekonanie, że Europa nie będzie w stanie czuć się całkowicie bezpieczna, dopóki Rosja udajue, że ​​prawo międzynarodowe po prostu nie istnieje.

Szef państwa zauważył, że naród ukraiński powierzył mu poszukiwanie złożonych kompromisów w procesie negocjacji w Mińsku.

„Zakończenie wojny i odzyskanie aneksowanych terytoriów ukraińskich to moje główne zadanie. Rozumiem jednak, że niemożliwe jest ustanowienie pokoju za pomocą środków wojskowych - będzie ono miało zbyt wysoką cenę w tysiącach ludzkich istnień. Jedynym kluczem do pokoju jest wywieranie presji dyplomatycznej i sankcyjnej”, powiedział Zełenski.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-