Państwowa Służba Graniczna ma nowego dowódcę

Państwowa Służba Graniczna ma nowego dowódcę

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski mianował Sierhieja Deineko dowódcą Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Jest to określone w dekrecie prezydenckim Nr 403/2019 z dnia 13 czerwca.

„Mianuję Sierhieja Wasilewicza Deineko dowódcą Państwowej Służby Granicznej Ukrainy”, mówi dokument.

Jak donosi Ukrinform, 31 maja Zełenski dekretem nr 345/2019 zwolnił Petra Cigikala ze stanowiska dowódcy Służby Granicznej, który kierujował Państwową Służbą Graniczną od lipca 2017 roku.

Sergei Deineko jest pułkownikiem Państwowej Straży Granicznej Ukrainy. Dowodził oddziałem granicznym w Ługansku do czerwca 2014 roku.

20 czerwca 2014 roku za odwagę i bohaterstwo wykazane w obronie suwerenności państwa i integralności terytorialnej Ukrainy, lojalność wobec przysięgi wojskowej podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej został odznaczony Orderem Bogdana Chmielnickiego II stopnia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-