Prezydent powołał nowe kierownictwo Gwardii Narodowej Ukrainy

Prezydent powołał nowe kierownictwo Gwardii Narodowej Ukrainy

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski mianował Nikołaja Balana dowódcą Gwardii Narodowej Ukrainy.

Odpowiedni dekret został opublikowany na stronie internetowej głowy państwa.

„Mianuję Balana Nikołaja Iwanowicza dowódcą Gwardii Narodowej Ukrainy”, czytamy w dekrecie.

Dokument ten został poprzedzony dekretem o zwolnieniu Balana z obowiązków p.o. dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy i dekrecie o jego zwolnieniu ze stanowiska zastępcy dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy.

Ponadto Zełenski podpisał dekret o odwołaniu Oleha Kulika ze stanowiska zastępcy dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy i oddał go do dyspozycji dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy.

Wołodymyr Kondratiuk został mianowany pierwszym zastępcą dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy.

Rusłan Dziuba został mianowany zastępcą dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy.

Ponadto dekretem prezydenta Jurij Łebed został mianowany zastępcą dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, w maju piąty prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwołał dowódcę Gwardii Narodowej Ukrainy Jurija Allerowa. Kolejnym dekretem wyznaczył pełniącego obowiązki dowódcy Gwardii Narodowej Mikołaja Balana.

Zgodnie z art. 7 ustawy „O Gwardii Narodowej Ukrainy” dowódca NGU zostaje odwołany i mianowany na stanowisko prezydenta Ukrainy na wniosek ministra spraw wewnętrznych.

W 2010 r. Balan był szefem krymskiego dowództwa terytorialnego oddziałów wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. W 2014 roku został mianowany zastępcą dowódcy Gwardii Narodowej Ukrainy i otrzymał stopień wojskowy generała porucznika.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-