Zełenski rozmawiał z bankierami o niezawisłości NBU i współpracy z MWF

Zełenski rozmawiał z bankierami o niezawisłości NBU i współpracy z MWF

Ukrinform
Nowo wybrany prezydent Wołodymyr Zełenki spotkał się z szefami wiodących banków zagranicznych na Ukrainie, a także z przedstawicielami Niezależnego Stowarzyszenia Banków Ukraińskich.

O tym Ukrinform poinformowały służby prasowe Wołodymyra  Zełenkiego.

„14 maja nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenki spotkał się z szefami wiodących banków zagranicznych na Ukrainie (FLIFI): Raiffaisen Bank Aval, Pravex Bank - Intesa Sanpaolo, Ukrsibbank - BNP Paribas, Credit Agricole, City Group, SEB, Piraeus, Credit West Bank, ProCredit Bank, Alfa Bank, Deutsche Bank, a także z przedstawicielami Niezależnego Stowarzyszenia Banków Ukrainy”, powiedziano w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele  Zełenskiego - Aivaras Abromavicius, Aleksander Daniluk, Andrej Bogdan, Iwan Bakanow, Wiktoria Strahowa.

Na spotkaniu Zełenski zapewnił, że jako prezydent będzie gwarantem każdego większego inwestora, który przyjdzie na Ukrainę.

„Nowo wybrany szef państwa podkreślił również, że uważa, że ​​priorytetem jest zapewnienie stabilności makroekonomicznej poprzez niezależność NBU, współpracę z MFW i przestrzeganie zrównoważonej polityki w dziedzinie finansów publicznych”, dodał serwis prasowy.

Zełenski poparł także opinię społeczności bankowej, że reforma sądownictwa i ochrona praw inwestorów i wierzycieli są podstawą zapewnienia wzrostu gospodarczego i przyciągnięcia inwestycji zagranicznych. Zauważył również potrzebę zapewnienia przejrzystych i równych zasad gry zarówno dla banków prywatnych, jak i państwowych. Ponadto poparł reformę ładu korporacyjnego w bankach państwowych, co wyeliminowałoby na nie wpływy polityczne.

Dyrektorzy banków zapewnili nowo wybranego prezydenta Ukrainy o wsparciu i chęci współpracy.

Taras Kiriczenko, przewodniczący forum wiodących międzynarodowych instytucji finansowych (FLIFI), zauważył, że bankowcy oczekują od prezydenta wsparcia i utrzymania reform zapoczątkowanych przez NBU, zreformowania systemu sądownictwa i poszukiwania możliwości wzrostu gospodarczego.

 „W obecnej sytuacji niezwykle ważne jest, aby banki udzielały pożyczek bardziej realnemu sektorowi gospodarki, aby kredyty były bardziej dostępne dla odpowiedzialnych kredytobiorców i gospodarstw domowych. W tym celu konieczne jest pełne wdrożenie reformy sądownictwa i zapewnienie maksymalnej ochrony inwestorom i wierzycielom ukraińskiej gospodarki”, zauważył Kiriczenko.

Ponadto Zełenski wyraził nadzieję na obniżenie oprocentowania kredytów bankowych zarówno dla przedsiębiorstw, jak i gospodarstw domowych, co przyczyni się do rozwoju gospodarki.

„Obniżenie oprocentowania kredytów będzie impulsem do wzrostu gospodarczego. Do tej pory ludzie się boją i nie ufają bankom”,  zauważył nowo wybrany prezydent Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-