Mogherini jest przekonana, że UE zareaguje na rosyjską „paszportyzację” Donbasu

Mogherini jest przekonana, że UE zareaguje na rosyjską „paszportyzację” Donbasu

Ukrinform
Decyzja Federacji Rosyjskiej o dystrybucji rosyjskich paszportów dla obywateli Ukrainy na czasowo okupowanych terytoriach Donbasu była omawiana w poniedziałek w spotkaniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE, więc kolejne kroki po wynikach tej dyskusji można się spodziewać w ciągu kilku tygodni.

Wysoka komisarz UE Federica Mogherini powiedziała to w poniedziałek podczas konferencji prasowej na temat wyników pierwszego dnia pracy Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE, raport Ukrinformu.

„Omawialiśmy tę kwestię (o reakcji na dystrybucję rosyjskich paszportów) nie tylko w ramach spotkania Partnerstwa Wschodniego, ale także wśród ministrów podczas Rady UE. Jestem pewina, że w nadchodzących tygodniach pojawią się kolejne kroki w tej kwestii”, powiedziała Mogherini.

Jak donosi Ukrinform, podczas spotkania z prasą na marginesie ministerialnego spotkania Partnerstwa Wschodniego ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin powiedział, że w przypadku rosyjskiego „paszportu” okupowanych terytoriów Donbasu powinniśmy oczekiwać surowszych działań ze strony UE niż ogłoszenie indywidualnych sankcji. Rzeczywiście, według ukraińskiego urzędnika problem ten dotyczy nie tylko Ukrainy i Gruzji, które już ucierpiały z powodu działań Federacji Rosyjskiej, ale także krajów Unii Europejskiej, na których terytorium mieszka znaczna liczba ludności rosyjskojęzycznej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-