Poroszenko omówił kwestie bezpieczeństwa na Morzach Czarnym i Azowskim ze Stoltenbergiem

Poroszenko omówił kwestie bezpieczeństwa na Morzach Czarnym i Azowskim ze Stoltenbergiem

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem o kursie euroatlantyckim Ukrainy, współpracy z Sojuszem w celu wzmocnienia bezpieczeństwa na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim oraz nacisku na Rosję, aby uwolniła uwięzionych marynarzy – podaje serwis prasowy ukraińskiego Prezydenta.

„Petro Poroszenko podkreślił niezmienność prawnie ustalonego kursu integracji euroatlantyckiej Ukrainy, która ma silne poparcie w społeczeństwie ukraińskim” - czytamy w komunikacie.

Głowa państwa wyraziła również nadzieję, że państwa członkowskie poprą euroatlantyckie aspiracje Ukrainy, która jest gotowa do rozpoczęcia wdrażania planu działania na rzecz członkostwa w NATO już dziś. W tym kontekście podkreślono znaczenie kolejnego szczytu Sojuszu w Londynie, aby zabezpieczyć euroatlantyckie ambicje Ukrainy.

Ponadto podczas spotkania zwrócono uwagę na znaczenie dalszego rozwoju praktycznej współpracy między Ukrainą a NATO, przede wszystkim w celu zwiększenia bezpieczeństwa na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim, oraz podkreślono potrzebę zintensyfikowania presji na Rosję w celu uwolnienia ukraińskich marynarzy.

Przywódcy omówili także przygotowania do wizyty Rady Północnoatlantyckiej NATO na Ukrainie w lipcu tego roku.

„Prezydent osobiście podziękował NATO i Jensowi Stoltenbergowi za konsekwentnie skonsolidowane poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz praktyczną pomoc we wzmacnianiu zdolności obronnych kraju” - powiedzieli w Administracji Prezydenta.

Z kolei Jens Stoltenberg odnotował reformy podjęte na Ukrainie pod przewodnictwem Poroszenki, w tym reformy przybliżające Ukrainę do członkostwa w NATO.

Prezydent Petro Poroszenko przebywa z roboczą wizytę w Brukseli w dniach 13-14 maja, aby wziąć udział w obchodach 10-lecia Partnerstwa Wschodniego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-