Komisarz europejski Hahn zapewnił Zełenskiego o pełnym poparciu Unii Europejskiej ZDJĘCIE

Komisarz europejski Hahn zapewnił Zełenskiego o pełnym poparciu Unii Europejskiej ZDJĘCIE

Ukrinform
Europejski komisarz ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Johannes Hahn spotkał się w Kijowie z nowo wybranym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i zapewnił o poparciu UE.

Napisał o tym Hahn na Twitterze.

„Dzisiaj pogratulowałem osobiście w Kijowie Wołodymyrowi Zełenskiemu imponującego zwycięstwa w wyborach prezydenta Ukrainy, co daje mu bardzo silny mandat do walki z korupcją i i na „deoligarchizację” - napisał Hahn.

Komisarz europejski napisał, że zapewnił Zełenskiego „o pełnym poparciu Unii Europejskiej dla wszystkich reform, które przyniosą korzyści obywatelom Ukrainy”.

„Ukraina stoi przed wieloma wyzwaniami i zagrożeniami, a władze ukraińskie - prezydent, rząd i Rada Najwyższa - muszą teraz działać w sposób bardzo odpowiedzialny” - napisał.

Jednocześnie Hahn podkreślił, że wybory nie powinny spowalniać przebiegu reform na Ukrainie.

Hahn spotkał się również z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem i Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem.

„(Odbyłem) dobre spotkanie z premierem Władimirem Hrojsmanem i Ministrem Spraw Zagranicznych Pawło Klimkinem. Ważne jest, aby kontynuować realizację układu o stowarzyszeniu oraz zabezpieczyć wsparcie makrofinansowe MFW i UE. Walka z korupcją ma kluczowe znaczenie w tym zakresie” - napisał Hahn .

Jak informowaliśmy, europejski urzędnik przybył do Kijowa 7 maja z roboczą wizytą.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-