Donald Tusk zaprosił Petro Poroszenkę na spotkanie Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

Donald Tusk zaprosił Petro Poroszenkę na spotkanie Partnerstwa Wschodniego w Brukseli

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas rozmowy telefonicznej z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem wyraził wdzięczność za ogromne osobiste poparcie Ukrainy w jej zbliżeniu z Unią Europejską i w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji w ciągu ostatnich pięciu lat – donosi służba prasowa Prezydenta.

„Dzięki naszym wspólnym wysiłkom Ukraina i Unia Europejska są dziś bliżej siebie niż kiedykolwiek w historii stosunków dwustronnych” - powiedział Poroszenko .

Przewodniczący Rady Europejskiej wysoko ocenił rolę prezydenta Poroszenki w realizacji programu integracji europejskiej Ukrainy i w umocnieniu proukraińskiej koalicji międzynarodowej w zwalczaniu rosyjskiej agresji.

Tusk pogratulował ukraińskim władzom przeprowadzenia wolnych i demokratycznych wyborów prezydenckich, które stworzyły nowy wysoki standard procesu wyborczego w Europie Wschodniej.

Przewodniczący Rady Europejskiej zaprosił prezydenta Ukrainy do wzięcia udziału w wydarzeniach z okazji 10-lecia inicjatywy Partnerstwa Wschodniego w Brukseli.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-