W ciągu ostatnich pięciu lat Ukraina zmieniła się i stała się silniejsza - Mogherini

W ciągu ostatnich pięciu lat Ukraina zmieniła się i stała się silniejsza - Mogherini

Ukrinform
Ukraina zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich pięciu lat, stała się silniejsza i powinna pozostać w centrum polityki międzynarodowej.

O tym poinformowała Wysoka Komisarz UE Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Federica Mogherini na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego w środę w Strasburgu, według korespondenta Ukrinformu.

„Jest oczywiste, że Ukraina się zmieniła. Dziś jestem przekonana, że stała się ona mocniejszym i stabilniejszym krajem niż pięć lat temu”, podkreśliła Mogherini.

Komisarz UE wyraziła przekonanie, że należy zwrócić szczególną uwagę na sytuację na Ukrainie i utrzymać tę kwestię na najwyższym poziomie w agendzie europejskiej i międzynarodowej.

Zauważyła, że ​​Unia Europejska aktywnie współpracuje z Ukrainą w dziedzinie bezpieczeństwa, przeciwdziałając zagrożeniom cybernetycznym i dezinformacji, rozwijając potencjał ludzki, rozwijając infrastrukturę, tworząc miejsca pracy, zwalczając korupcję, zapewniając większą niezależność sektora energetycznego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-