Poroszenko nazwał jedyne zadanie Medvedczuka

Poroszenko nazwał jedyne zadanie Medvedczuka

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko powiedział, że wcześniej spotykał się z przywódcą prorosyjskiej organizacji „Wybór Ukrainy” Wiktorem Medvedczukiem, gdy chodziło o uwolnienie ukraińskich zakładników z rosyjskiej niewoli, ale teraz te spotkania nie są organizowane.

Powiedział to dziennikarzom w sali konferencyjnej NSC Olimpijski, gdzie przybył jako kandydat na prezydenta w obecnych wyborach, aby uczestniczyć w debatach ze swoim przeciwnikiem, Wołodymirem Zełeńskim, podaje Ukrinform.

„Wiktor Medvedczuk jest de facto przedstawicielem Putina, a nie przedstawicielem Ukrainy. Nie reprezentuje prezydenta Ukrainy i nie będzie reprezentował. Jedynym zadaniem pana Medvedczuka było uwolnienie naszych jeńców wojennych i zakładników. A nawet gdy zrobił tylko to, że uwolniliśmy naszych 74 zakładników w grudniu 2017 roku, spotkałem się z nim, a teraz, po zakończeniu tego procesu, spotkania nie są organizowane”, powiedział Poroszenko.

Według niego, jeśli ktoś ma pytanie do Poroszenki, dlaczego Medvedczuk lata do Rosji, to należy rozumieć, że to nie prezydent określa rozkład lotów.

Poroszenko przypomniał, że Gabinet Ministrów poparł projekt dekretu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zakazujący czarternych lotów między Ukrainą a Federacją Rosyjską, po wizycie prorosyjskiego posła „Platformy Opozycyjnej - Za życie” Jurija Bojko i Wiktora Medvedczuka w Federacji Rosyjskiej.

Jak donosiliśmy, kandydat na prezydenta Jurij Bojko 22 marca spotkał się z premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem w jego rezydencji w Gorkach. W spotkaniu uczestniczyli także Wiktor Medvedczuk, przewodniczący   „Platformy Opozycyjnej - Za życie” i Aleksiej Miller, prezes zarządu rosyjskiego monopolisty gazowego „Gazpromu”.

Po rozpoczęciu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w 2014 r. bezpośrednie loty zostały przerwane między krajami.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-