Wynagrodzenia za rok wzrosły o 25% w przeliczeniu na USD - Poroszenko

Wynagrodzenia za rok wzrosły o 25% w przeliczeniu na USD - Poroszenko

Ukrinform
Wynagrodzenia od grudnia 2017 r. do grudnia 2018 r. wzrosły o 25% w ekwiwalencie dolarowym.

O tym oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na spotkaniu Rady Rozwoju Regionalnego regionu czerniowieckiego,podał korespondent  Ukrinformu.

„Jeden ze sposobów walki z ubóstwem zapewnił, że ​​średnie wynagrodzenie w kraju wzrosło o 24,5% od grudnia do grudnia. Oto kroki, które podejmujemy w celu zwalczania ubóstwa. W związku z tym, że na początku 2018 roku kurs USD wynosił 28,18, a teraz wynosi 26,89, widać, że nie jest taki sam, ale wręcz uległ wzmocnieniu”, powiedział Poroszenko.

Zauważył, że wzrost płac w ekwiwalencie dolarowym wynosi około 25%.

„Oprócz tego inwestorzy zapewniają bezpłatny transport, posiłki, świadczenia socjalne, w tym ubezpieczenia medyczne”, powiedział prezydent.

Poroszenko zauważył również, że skutecznym krokiem w walce z ubóstwem jest zwiększenie emerytur.

„Duże firmy płacą w pełni „białe” pensje, co prowadzi do wzrostu przychodów funduszu emerytalnego. Jesteśmy zdecydowani w poprawie klimatu inwestycyjnego”, dodał Poroszenko.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-