Ukraina nie użyje rakiet, jeśli Rosja jej do tego nie zmusi – Petro Poroszenko

Ukraina nie użyje rakiet, jeśli Rosja jej do tego nie zmusi – Petro Poroszenko

Ukrinform
Ukraina nie zamierza używać rakiet do ataku, jeśli Rosja nie zmusi naszego państwa do obrony - powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas programu na stacji telewizyjnej „Ukraina”, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie zamierzamy zastosować technologii rakietowej do ataku, ale odpowiemy. Jeśli agresja będzie kontynuowana i Ukraina będzie zaatakowana - to oczywiście zwiększy cenę, jaką agresor zapłaci za swoje nieodpowiedzialne posunięcia - powiedział Poroszenko.

Prezydent bardzo wysoko ocenia stan ukraińskiej armii i uważa, że ​​gdyby tak było w 2014 r., sytuacja mogłaby być inna: „Jeśli, broń Boże, teraz ktoś zdecyduje się sprawdzić siłę ukraińskiej armii i państwa ukraińskiego, nawet jeśli to Rosja zdecyduje się kontynuować ofensywę, albo te dziesiątki dywizji zdecydują się przekroczyć granicę, cena, którą Rosja zapłaci za tę przygodę, będzie nieporównywalnie wyższa niż cena z 2014 r.”

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-