Na czele misji OBWE na Ukrainie stanął turecki dyplomata

Na czele misji OBWE na Ukrainie stanął turecki dyplomata

Ukrinform
Nowym szefem SMO OBWE na Ukrainie został mianowany turecki dyplomata, były ambasador przy ONZ, Halit Czewik.

Poinformował Ukrinform, zsyłając się na informatora z kręgów dyplomatycznych.

„Kandydat z Turcji, ambasador Halit Czewik, został mianowany nowym szefem Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE”, podano.

Tylko 6 kandydatów zgłosiło się na to stanowisko.

Wiadomo, że Jaszar Halit Czewik jest zawodowym dyplomatą, w latach 2012–2016 był stałym przedstawicielem Turcji przy ONZ.

Od 2 kwietnia 2014 r. Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie przewodniczył Erturul Apakan – także zawodowy turecki dyplomata, który był stałym przedstawicielem Turcji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w latach 2009-2012 i wiceministrem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od 2006 do 2009.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-