USA i sojusznicy rozważają nowy pakiet sankcji wobec Rosji

USA i sojusznicy rozważają nowy pakiet sankcji wobec Rosji

Ukrinform
Oficjalny Waszyngton, wraz ze swoimi sojusznikami i partnerami, bada obecnie możliwość nałożenia nowych sankcji na Rosję po tym, jak kilka dni temu nałożono tzw. „Pakiet Kerczeński” na sześć osób i osiem organizacji – powiedział zastępca Asystenta Sekretarza Stanu USA George Kent, w komentarzu dla korespondenta Ukrinform.

„Partnerzy Stanów Zjednoczonych i USA nadal rozważają dodatkowe ograniczenia”, odpowiedział George Kent, odpowiadając na pytanie, czy rząd USA rozważa obecnie nowe sankcje wobec Rosji po ich wprowadzeniu w ostatni piątek i dodał, że nie może komentować treści dyskusji, ale zauważył: „Kontynuujemy te wysiłki”.

We wtorek George Kent powiedział: „Stany Zjednoczone będą nadal stosować dyplomację prywatną i publiczną, a także politykę sankcji ” i dodał, że Stany Zjednoczone „będą nadal udzielać pomocy Ukrainie w dziedzinie bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że Rosja zapłaci za swoje działania”.

Przedstawiciel Departamentu Stanu przypomniał również, że w ciągu ostatnich pięciu lat Waszyngton utrzymywał politykę wspierającą suwerenność i integralność Ukrainy w ramach jej uznanych międzynarodowo granic, w tym wód terytorialnych.

„Nie zaakceptujemy niczego poza całkowitym przywróceniem integralności terytorialnej Ukrainy” - powiedział przedstawiciel Stanów Zjednoczonych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-