Kanada rozszerzyła sankcje przeciwko Rosji

Kanada rozszerzyła sankcje przeciwko Rosji

Ukrinform
Kanada nałożyła sankcje na Rosję za jej agresywne działania na Morzu Czarnym - podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady, donosi korespondent Ukrinform.

„W porozumieniu z UE i USA Kanada wprowadza nowe sankcje w odpowiedzi na rosyjską agresję na Morzu Czarnym i Cieśninie Kerczeńskiej, a także za bezprawną aneksję Krymu przez Rosję” - napisano w oświadczeniu w MSZ.

Kanada dodała do listy sankcji 114 osób fizycznych i 15 podmiotów prawnych: „Sankcje te zostały nałożone w odpowiedzi na rosyjskie działania wojskowe przeciwko trzem ukraińskim łodziom i aresztowanie ukraińskich marynarzy na Morzu Czarnym w listopadzie 2018 roku. Sankcje te, uzgodnione ze Stanami Zjednoczonymi i UE, podkreślają międzykontynentalną jedność w reagowaniu na rosyjską agresję na Ukrainie i pogwałcenie prawa międzynarodowego - podkreśliło ministerstwo spraw zagranicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych dodało, że Kanada nałożyła również sankcje na „szereg osób i podmiotów prawnych odpowiedzialnych za bezprawną aneksję i okupację Krymu oraz destabilizację wschodniej Ukrainy”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-