Stany Zjednoczone nałożyły dodatkowe sankcje na Rosję

Stany Zjednoczone nałożyły dodatkowe sankcje na Rosję

Ukrinform
Biuro ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu (OFAC) w piątek nałożyło sankcje za rosyjską agresję na Ukrainie na sześciu wysokiej rangi Rosjan i osiem organizacji.

Zostało to napisane w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej amerykańskiego Ministerstwa Finansów.

Do lista osób, wobec których wprowadzane zostały indywidualne sankcje:

- Zastępca Służby Granicznej FSB Rosji Giennadij Miedwiediew, 1959;

- zastępca przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej tzw. DRL Aleksej Naidenko, 1980;

- Szef Służby Granicznej FSB Rosji na Krymie Ruslan Romaszkin, 1976;

- zastępca szefa kontroli granicznej FSB Rosji na Krymie Andrej Szein, w 1971

- Siergiej Stankiewicz, szef kontroli granicznej FSB Rosji na Krymie, 1963;

- Władimir Wysocki „Sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej” tak zwanego „DNR”, 1985

Lista organizacji objętych sankcjami amerykańskimi obejmuje: AO KONTSERN OKEANPRIBOR (Sankt Petersburg), AO ZAVOD FIOLENT (Symferopol); Biuro Projektowo-Technologiczne SUDOKOMPOZIT ( Feodosia); LLC NOVYE PROEKTY (Moskwa); LLC SK CONSOL-STROI LTD (Simferopol); PAO ZVEZDA (Sankt Petersburg); YAROSLAVSKY SHIPBUILDING PLANT (Jarosław); ZELENODOLSK SHIPYARD PLANT NAMED AFTER A.M. GORKY (Zelenodolsk, Republika Tatarstan, Rosja).

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział: „Stany Zjednoczone i nasi partnerzy transatlantyccy nie pozwolą na bezkarność przedłużającej się agresji Rosji na Ukrainę”.

Jednocześnie szef Ministerstwa Finansów USA podkreślił, że sankcje są wspólną inicjatywą Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Kanady. Inicjatywa ta wzmacnia wspólne zobowiązanie do wprowadzenia sankcji w odpowiedzi na próby Kremla ignorowania norm międzynarodowych i podważania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy”.

Ponadto amerykański minister podkreślił, że społeczność międzynarodowa „jest zdecydowanie przeciwna rosyjskim atakom morskim w Cieśninie Kerczeńskiej, aneksji Krymu i poparciu Federacji Rosyjskiej dla nielegalnych separatystycznych wyborów na wschodniej Ukrainie”.

Jak wcześniej informowaliśmy, Rada UE wcześniej wpisała na listę osób i instytucji podlegających sankcjom w związku z ich działaniami podważającymi lub zagrażającymi integralności terytorialnej Ukrainy, ośmiu Rosjan, którzy są odpowiedzialni za zbrojną prowokację przeciwko ukraińskim statkom na Morzu Azowskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-