Unia Europejska wezwała Rosję do powrotu do SCKK

Unia Europejska wezwała Rosję do powrotu do SCKK

Ukrinform
Unia Europejska wzywa Rosję do wznowienia prac w ramach Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji (SCKK) w kwestiach zawieszenia broni i stabilizacji linii demarkacyjnej po obu stronach Donbasu.

O tym napisano w oświadczeniu Unii Europejskiej wygłoszonym na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w Wiedniu w czwartek, informuje korespondent Ukrinform.

„Ponawiamy nasz apel do Rosji o powrót do SCKK, który opuściła 18 grudnia 2017 r., i o przywrócenie jego funkcjonalności” - oświadczyła delegacja UE w OBWE.

Należy zauważyć, że SCKK w swojej pierwotnej formie „odgrywał ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa obserwatorów SMM i przyczynił się do szybkiego rozwiązania problemów, z którymi spotykały się patrole SMM”.

18 grudnia rosyjskie MSZ oświadczyło, że rosyjscy przedstawiciele SCKK opuszczą Ukrainę 19 grudnia z powodu „napiętej sytuacji moralno-psychologicznej”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy nazwało opuszczenie przez Rosję SCKK prowokacją, która podważa porozumienia mińskie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-