UE wprowadziła pakiet „azowskich sankcji” przeciwko Rosji, a to dopiero początek – Petro Poroszenko

UE wprowadziła pakiet „azowskich sankcji” przeciwko Rosji, a to dopiero początek – Petro Poroszenko

Ukrinform
Pakiet sankcji nałożonych przez UE za rosyjską agresję zbrojną w regionie Morza Czarnego jest jedynie początkiem – napisał prezydent Petro Poroszenko na swojej stronie na Facebooku .

„Rada UE zatwierdziła rozszerzenie dużego pakietu sankcji przeciwko ponad 160 osobom fizycznym i około 50 podmiotom prawnym odpowiedzialnym za podważanie integralności terytorialnej i niezależności Ukrainy, a także „uruchomiła” pakiet „azowskich sankcji” przeciwko Rosji za akt zbrojnej agresji w rejonie Morza Czarnego i rażące naruszenie swobody żeglugi w Cieśninie Kerczeńskiej. Ta pierwsza lista nazwisk to tylko początek, a jeśli Rosja nadal będzie atakować ukraińskie łodzie, utrudniać swobodę żeglugi i blokować ukraińskie Przyazowie, sankcje będą rozszerzone i wzmocnione - podkreślił Prezydent i podziękował europejskim partnerom za solidarność z narodem ukraińskim w tych trudnych czasach.

„Spodziewajcie się wkrótce nowych zwycięstw na froncie sankcji” - powiedział Poroszenko.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-