Misja MFW omówiła w Kijowie decyzję Trybunału Konstytucyjnego - szef NBU

Misja MFW omówiła w Kijowie decyzję Trybunału Konstytucyjnego - szef NBU

Ukrinform
Narodowy Bank nie widzi żadnego ryzyka dla kontynuowania współpracy z MFW i otrzymywania regularnych transz w kontekście zniesienia przez Trybunał Konstytucyjny zasady odpowiedzialności kryminalnej urzędników za nielegalne wzbogacenie się.

O tym oświadczył na konferencji prasowej prezes NBU Jakow Smolij, podał Ukrinform.

„Misją techniczną MFW była Ukraina, dyskutowano kwestię decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jak to może wpłynąć dalej, dopóki nie zostaną podjęte żadne decyzje. Nadal pracujemy jak zwykle i nie widzimy ryzyka kontynuowania współpracy z MFW i otrzymywania kolejnych transz - jeden w maju, a następny w listopadzie”, powiedział Smolij.

Jak donosi Ukrinform, 26 lutego TKU ogłosił niekonstytucyjny artykuł 368-2 kodeksu karnego, który przewidywał ściganie urzędników za nielegalne wzbogacenie się.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-