Gabinet Ministrów przyjął rozporządzenie pozwalające Suprun na wypełnianie obowiązków ministra

Gabinet Ministrów przyjął rozporządzenie pozwalające Suprun na wypełnianie obowiązków ministra

Ukrinform
Gabinet Ministrów przyjął nakaz umożliwiający Uljanie Suprun wykonywanie obowiązków ministra zdrowia Ukrainy, w szczególności podpisywanie dokumentów dotyczących dystrybucji lekarstw i szczepionek.

Podano na Facebooku.

„Aby zapewnić ciągłość prac Ministerstwa Zdrowia Ukrainy w dniu 13 lutego, Gabinet Ministrów Ukrainy przyjął dekret zezwalający na pełnienie obowiązków Ministra Zdrowia Ukrainy przez Uljanę Suprun, z wyłączeniem uprawnień ministra jako członka Gabinetu Ministrów Ukrainy, określonych przez Gabinet Ministrów Ukrainy uchwałą z dnia 17 lipca 2003 r."jako zlecenie pełnienia obowiązków ministra w przypadku jego czasowej nieobecności”” - powiedział w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że zarządzenie to jest decyzją skonsolidowaną się rządu.

"Dekret umożliwia odblokowanie najbardziej krytycznych kwestii prac Ministerstwa Zdrowia. Ten wyjątkowy krok Gabinetu Ministrów jest odpowiedzią na fakt, że praca Ministerstwa Zdrowia Ukrainy została zablokowana decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kijowie" - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Podkreśla się, że ta decyzja pozwala Suprun podpisywać ważne dokumenty, w tym dotyczące dystrybucji leków i szczepionek w całym kraju.

"Decyzja rządu umożliwia zatwierdzenie dystrybucji szczepionek i leków w regionach, leczenie 44 Ukraińców wysłanych za granicą, kontynuację procesu budowy szpitala dziecięcego OKHMATDIT i zakupu sprzętu oraz innych rozwiązań wymagających natychmiastowego zatwierdzenia. Dokumenty te zostaną wkrótce podpisane,” podano w wyjaśnieniu.

Jak informował Ukrinform, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kijowie nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wniosku o uchylenie dekretu, którym Suprun zabroniono wykonywania obowiązków Ministra Zdrowia Ukrainy.

15 lutego ma być rozpatrzony pozew posła Igora Mosijczuka przeciw Uljanie Suprun. Poseł motywuje swoją decyzję kompromitacją Suprun na stanowisku p/o Ministra Zdrowia Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-