Senat USA rozważy projekt ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji

Senat USA rozważy projekt ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji

Ukrinform
Dwupartyjna grupa senatorów Stanów Zjednoczonych złożyła w Wyższej Izbie Kongresu projekt ustawy o ochronie bezpieczeństwa USA przed Kremlem (DASKA), mający na celu zwiększenie nacisków gospodarczych, politycznych i dyplomatycznych na Rosję.

Ustawa została przedstawiona w środę, informuje korespondent Ukrinformu.

"Nie można pogodzić się z działaniami Putina, a konsekwencje bezczynności są szybko odczuwalne" - powiedział autor dokumentu Robert Menendez.

W związku z tym podkreślił, że z powodu działań Federacji Rosyjskiej sytuacja ulega pogorszeniu w wielu aspektach - od katastrofy humanitarnej w Syrii i niestabilności w regionie, po porwania ukraińskich marynarzy i zajęcie statków,oraz lekceważenie przez Moskwę norm międzynarodowych.

"Jedno jest pewne: Moskwa będzie wywierała presję, dopóki nie spotka się z prawdziwym oporem" - podkreślił Menendez.

Nowa ustawa w szczególności wzmacnia wsparcie dla NATO i nie pozwala prezydentowi podjęcia samodzielnej decyzji o wycofaniu się USA z członkostwa w Sojuszu bez głosowania w Senacie. Dokument proponuje także zwiększenie sankcji na Moskwę z powodu ingerencji w procesy demokratyczne za granicą i trwającej agresji wobec Ukrainy.

Poza Robertem Menendezem współautorami projektu ustawy o ochronie bezpieczeństwa amerykańskiego przed Kremlem (DASKA) byli: Lindsey Graham, Corey Gardner, Ben Cardin i Jean Shahin.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-