Sąd w Moskwie utrzymał w areszcie do końca kwietnia kolejnych 8 ukraińskich marynarzy

Sąd w Moskwie utrzymał w areszcie do końca kwietnia kolejnych 8 ukraińskich marynarzy

Ukrinform
Moskiewski Sąd Miejski w środę, 13 lutego, negatywnie rozpatrzył apelacje kolejnych ośmiu ukraińskich marynarzy i pozostawił ich w areszcie aż do 24 kwietnia - podaje TASS.

„Uchwałę sądu pierwszej instancji pozostawić bez zmian. Skargę obrony dotyczącą przedłużenia aresztu dla: Denisa Grycenko, Andrija Dracha, Mychaiła Własiuka, Wiaczesława Zinczenko Bohdana Nebylicyna, Jurija Bezjazycznego, Jurija Budzyla, Serhija Czuliby – oddalić.

Rozprawa odbyła się „za zamkniętymi drzwiami”.

Tak więc, sąd pozostawił w areszcie już 16 z 24 ukraińskich marynarzy.

7 lutego, Apelacyjny Sąd Miejski negatywnie rozpatrzył apelację w sprawie odwołania się od decyzji Sądu Rejonowego w Lefortowie o przedłużeniu aresztu czterech pierwszych marynarzy, którzy byli aresztowani w Cieśninie Kerczeńskiej: Wołodymyra Tereszczenko, Sergija Popowa, Bohdana Gołowasza i Andrija Szewczenko.

12 lutego, Moskiewski Sąd Miejski wydał podobną decyzję w sprawie odwołania się od decyzji Sądu Rejonowego w Lefortowie o przedłużeniu aresztu jeszcze jednej czwórki więźniów: Jewhena Semydockiego, Andrija Opryska, Romana Mokriaka i Serhija Cybizowa.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy, w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy.

Kontrolowane przez Rosję "sądy" na okupowanym Krymie aresztowały wszystkich marynarzy na dwa miesiące, po czym przetransportowano ich do Moskwy.

Wszyscy więźniowie oświadczyli, że są jeńcami wojennymi.

15 i 16 stycznia moskiewski Sąd Rejonowy w Lefortowie orzekł o przedłużeniu aresztu uwięzionych ukraińskich marynarzy na trzy miesiące. Prawnicy ukraińskich marynarzy odwołali się od tej decyzji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-