Ukraina nie pozwoli Rosji okupować Morza Azowskiego –  Petro Poroszenko

Ukraina nie pozwoli Rosji okupować Morza Azowskiego – Petro Poroszenko

Ukrinform
Prezydent Poroszenko zapewnił, że Ukraina była, jest i pozostanie państwem morskim pomimo agresji Federacji Rosyjskiej.

Powiedział to podczas przemówienia na spotkaniu na temat rozwoju sektora morskiego Ukrainy w Izmaił w ramach podróży po odeskim obwodzie, informuje korespondent Ukrinform.

„Rosyjska aneksja Krymu, agresja wobec naszego kraju na wschodzie, okupacja Donbasu, agresja wobec Sił Morskich Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej i Morza Czarnego -t o tak po prostu nie zmieni statusu Ukrainy jako państwa morskiego” - powiedział Poroszenko .

Prezydent obiecał, że nie pozwoli na okupację Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej.

Przypomnijmy, 25 listopada 2018 r. okręty graniczne Federacji Rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej ostrzelały i aresztowały trzy ukraińskie okręty wojenne, które przeprowadzały planowe rejsy z Odessy do Mariupola, a także zatrzymały 24 marynarzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-