Stany Zjednoczone i Unia Europejska przygotowują pakiet sankcji

Stany Zjednoczone i Unia Europejska przygotowują pakiet sankcji "Azowskich" przeciwko Rosji – podają media

Ukrinform
Stany Zjednoczone i Unia Europejska prawie zakończyły proces negocjowania pakietu nowych sankcji przeciwko Rosji ze względu na jej agresywne działania na Morzu Czarnym i Azowskim oraz nielegalne przejęcie trzech ukraińskich statków i członków załogi.

Napisano we wtorek we wpływowym amerykańskim dzienniku Financial Times, powołując się na źródła w kręgach dyplomatycznych.

"Kraje zachodnie są bliskie uzgodnienia szeregu nowych sankcji przeciwko Rosji w skoordynowanych wysiłkach mających na celu ukaranie Moskwy za jej agresję przeciwko Ukrainie na Morzu Azowskim" - czytamy w publikacji.

Oczekuje się, że nowe ograniczenia zostaną omówione na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w następny poniedziałek i mogą zostać wprowadzone w najbliższej przyszłości - stwierdzili dyplomaci.

Jak zauważyło jedno ze źródeł, powołując się na wewnętrzne dokumenty procesu przygotowywania nowych sankcji przeciwko Rosji, "jest to już bardzo spóźniona reakcja". Według niego pakiet sankcji zostanie ogłoszony pod koniec marca. Ponadto należy zauważyć, że będzie to wspólny krok zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i Unii Europejskiej.

Według przedstawicieli władz europejskich sankcje dotkną przede wszystkim osoby i organizacje, które w zeszłym roku zajmowały się przejęciem trzech ukraińskich statków i członków załogi w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej.

Pomimo wielokrotnych apeli ze strony USA i krajów UE o uwolnienie ukraińskich marynarzy, władze rosyjskie nadal trzymają ich w więzieniu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-