Ukraina i Turcja planują wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w rejonie Morza Czarnego – Pawło Klimkin

Ukraina i Turcja planują wspólnie zadbać o bezpieczeństwo w rejonie Morza Czarnego – Pawło Klimkin

Ukrinform
Ukraina i Turcja omówiły gwarancje bezpieczeństwa w rejonie Morza Czarnego – powiedział Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin na wspólnej konferencji prasowej z tureckim Ministrem Spraw Zagranicznych Mevlütem Çavuşoğlu w Odessie, donosi korespondent UKRINFORM.

"Odbyliśmy bardzo dobrą rozmowę na temat bezpieczeństwa w rejonie Morza Czarnego. Istnieją kwestie, które z definicji są delikatne i będziemy je nadal omawiać z naszymi wojskowymi i naszymi służbami specjalnymi. Uważam, że nasza współpraca powinna opierać się nie tylko na wymianie informacji, czy wspólnym szkoleniu, ale przede wszystkim na rzeczywistym działaniu"- powiedział Klimkin.

Zwrócił także uwagę, że w sektorach wojskowo-technicznych obu krajów istnieją już ustalenia dotyczące wspólnego rozwoju indywidualnych systemów zbrojnych.

Klimkin poinformował, że rozmawiał z tureckim kolegą o zjednoczeniu wysiłków z innymi państwami NATO, ale nie zagłębił się w szczegóły "tego drażliwego tematu".

1 lutego w Odessie odbyło się siódme posiedzenie ukraińsko-tureckiej grupy planowania strategicznego pod przewodnictwem ministrów spraw zagranicznych Turcji i Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-