USA i Unia Europejska wzmocnią sankcje, jeśli Rosja nie uwolni ukraińskich marynarzy - Kurt Volker

USA i Unia Europejska wzmocnią sankcje, jeśli Rosja nie uwolni ukraińskich marynarzy - Kurt Volker

Ukrinform
Stany Zjednoczone i Unia Europejska rozważają możliwość nałożenia dodatkowych sankcji na Rosję, jeśli nie uwolni ona ukraińskich marynarzy i nie przestanie blokować Cieśniny Kerczeńskiej – powiedział w czwartek podczas konferencji telefonicznej specjalny przedstawiciel USA w Ukrainie Kurt Volker, podaje korespondent Ukrinform.

„Byłem z wizytą w Brukseli w grudniu, gdzie spotkałem się z przedstawicielami UE i NATO. Później miałem wiele spotkań już tu - w Waszyngtonie. I mogę powiedzieć, że Stany Zjednoczone i Europa rozważają dodatkowe środki, które zostały wprowadzone jeśli Rosja nie uwolni

marynarzy i będzie nadal blokować Cieśninę Kerczeńską"- powiedział przedstawiciel USA.

Powiedział również, że Stany Zjednoczone "dokonają przeglądu sankcji krymskich w lutym". Unia Europejska, jego zdaniem, "rozważa także dodatkowe sankcje", ale jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji.

W listopadzie zeszłego roku Rosja zaatakowała trzy łodzie ukraińskiej marynarki wojennej i członków załogi. Okręty znajdywały się na wodach międzynarodowych i płynęły do ukraińskich portów, znajdujących się na Morzu Azowskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-