Deputowani omówią kurs Ukrainy do NATO i UE z przewodniczącym Sądu Konstytucyjnego Litwy

Deputowani omówią kurs Ukrainy do NATO i UE z przewodniczącym Sądu Konstytucyjnego Litwy

Ukrinform
Posłowie Ukrainy spotkają się z szefem Sądu Konstytucyjnego Republiki Litewskiej Dainiusem Žalimasem, aby przedyskutować zmiany w Konstytucji, mające na celu wdrożenie kursu Ukrainy do NATO i UE.

Spotkanie odbędzie się 4 lutego – informuje służba prasowa Rady Najwyższej .

„Celem spotkania jest omówienie zmian do Konstytucji Ukrainy, niezbędnych do usankcjonowania kursu Ukrainy do pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO jak strategicznych priorytetów polityki zagranicznej państwa, oraz zapoznanie się z litewskim doświadczeniem w tej kwestii”.

Inicjatorem spotkania jest Hanna Hopko, przewodnicząca Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

22 listopada 2018 r. Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt Ustawy nr 9037, o wprowadzeniu zmiany Konstytucji Ukrainy dotyczącej kursu państwa w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO. Projekt poparło 311 parlamentarzystów.

Podczas konferencji prasowej 16 grudnia prezydent Petro Poroszenko wezwał Parlament do przegłosowania w lutym 2019, w drugim czytaniu, projektu ustawy o wprowadzeniu zmiany w Konstytucji Ukrainy dotyczącej kursu państwa w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-