Od początku wojny na Donbasie zginęło ponad 3 tysiące cywilów

Od początku wojny na Donbasie zginęło ponad 3 tysiące cywilów

Ukrinform
Koordynator systemu ONZ, koordynator ds. humanitarnych na Ukrainie Osnat Lubrani oświadczyła, że ponad 3,000 cywilów zginęło w wyniku konfliktu na wschodniej Ukrainie.

Powiedziała to podczas briefingu w czwartek, podaje korespondent Ukrinform.

„Jak koordynator systemu ONZ, koordynator ds. humanitarnych na Ukrainie jestem bardzo zaniepokojona skutkami trwającego już 6 lat kryzysu na Ukrainie... Wpływa to na sytuację humanitarną wyjątkowo. Od 2014 roku, odnotowaliśmy ponad 3300 śmierci cywilów, i ponad 9 tysięcy osób, które odniosły obrażenia"- powiedział Lubrani.

Dodała, że ​​"w zeszłym roku zarejestrowano tylko 279 śmierci wśród ludności cywilnej", podczas gdy częste ostrzeliwanie i minowanie terytoriów nie pozwala na zmniejszenie tej liczby.

"Linia długości 427 kilometrów zniszczyła dostęp do różnorodnych usług, więzi rodzinne i inne ważne rzeczy" - powiedziała Lubrani.

Zauważyła  również wysiłki rządu „które pozwoliły poprawić sytuację w punktach kontrolnych (KPWW)”. Zwróciła też uwagę na starania Ministerstwa ds. terytoriów czasowo okupowanych

i osób przesiedlonych wewnętrznie, ich pracę „w celu poprawy życia ponad 1,5 mln osób wewnętrznie przesiedlonych”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-